4 امتیاز
1 نفر

مبانی نشانه شناسی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مترجم : مهدی پارسا

تعداد صفحات نسخه چاپی : 351

رده بندی کنگره : ‏‫‬‭P99‏‫‬‭‭/چ‌9م‌2 1394

رده بندی دیویی : ‏‫‬‭302/2

شماره کتابشناسی ملی : 3993852

شابک : ‏‫ ‏‫‭ 978-044-506-236-8‏‬

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-2658-6

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

تحقیقی در باب مطالعه نشانه ها که در آن به توصیفی فراگیر از بعضی مفاهیم کلیدی در نشانه شناسی انسانی با تأکید برنشانه شناسی ساختارگرا برای کسانی که مایلند این رشته را در تحلیل های متنی به کار گیرند ترجمه و منتشر شده است.

اغلب کتاب هایی که تاکنون درباره نشانه شناسی نوشته و یا ترجمه شدند، یک مشکل مشترک دارند؛ متاسفانه بسیار گیج کننده و مبهم بوده اند و علاقه مندان به این موضوع را دچار سردرگمی کرده اند. مهدی پارسا به همین دلیل سراغ کتاب دانیل چندلر رفته و با آگاهی از نثر روان و فهم آسانی که کتاب از نشانه شناسی ارایه می دهد، آن را به فارسی برگردانده است.

نشانه شناسی رشته ای بسیار گسترده و جامع است و هیچ خوانشی از آن نمی تواند ادعای فراگیری و جامعیت داشته باشد؛ از همین رو نویسنده کتاب سعی کرده با ارایه مفاهیم کلیدی این علم و تاکید بر نشانه شناسی ساختار گرا، درک کلی را از این موضوع به مخاطب ارایه دهد. تاکید نویسنده بر نشانه شناسی ساختارگرا باعث شده تا کتاب برای کسانی که می خواهند از نشانه شناسی در تحلیل های متنی استفاده کنند، بسیار مفید باشد. در واقع، این کتاب برای کسانی به نگارش درآمده که دوست دارند نظام های نشانه ای را بشناسند و بدانند که معنا چگونه ساخته و واقعیت چگونه بازنمایی می شوند.

چندلر در این کتاب می کوشد تا از نشانه شناسی به عنوان رویکری به ارتباطات که بر معنا و تفسیر تاکید دارد، یاد کند و با بررسی الگوی ارتباطی مبتنی بر انتقال معنا، آن را به چالش بکشد و به مخاطبش بگوید که نشانه ها صرفا معنا را حمل نمی کنند، بلکه یک رسانه هستند که معنا در آن ساخته می شود...

کتاب دیجیتال

8,900 تومان

حجم : 1.4 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 350

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

مقدمه مترجم
پیش گفتار
تشکر و سپاسگزاری
مقدمه
فصل اول: الگوهای نشانه
فصل دوم: نشانه ها و چیزها
فصل سوم: تحلیل ساختارها
فصل چهارم: چالش های لفظی
فصل پنجم: رمزگان
فصل ششم: برهم کنش های متنی
فصل هفتم: محدودیت ها و قابلیت ها
فهرست اشکال
فهرست جداول

محصولات مشابه

بیشتر