× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
4.3 امتیاز
3 نفر

اردیبهشتی دیگر

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده : ,

کنگره : ‫DSR1629‭‬ ‭/خ4آ3‫1389‬

دیویی : ‫‬‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 2087130

شابک : 978-964-506-987-0

سال نشر : 1389

شابک دیجیتال : 978-600-03-2029-4

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

کتاب «اردیبهشتی دیگر» درباره خاطرات عبدالمجید خزایی است که توسط گروهک های ضد انقلاب اسیر و به عراق تحویل داده می شود و پس از یک سال اسارت در زندان های سلیمانیه کشور عراق موفق می شود فرار کند و به کمک کردهای عراقی به ایران بازگردد.

وی با بیان اینکه فرار این اسیر ایرانی خیلی جالب بوده عنوان کرد: خزایی که قبل از جنگ ایران و عراق به اسارت می افتد موفق می شود به همراه دو نفر دیگر از اسرای ایرانی از زندان عراقی ها فرار کند ولی به دلیل بیماری نمی تواند دو نفر دیگر را همراهی کند. مدتی بعد به کمک یک چوپان موفق می شود به ایران برگردد.

وی درباره چگونگی نگارش این کتاب گفت: خاطرات این کتاب حاصل 13 ساعت مصاحبه با خزایی است. چون خیلی از خاطرات را به خاطر نمی آورد مجبور بودیم چندین بار این خاطرات را مرور کنیم و بالاخره پس از هفت هشت بار ویرایش کامل شد. وی تاکید کرد: البته چون عبدالمجید خزایی خودش دستی بر قلم داشته در اصلاحات کتاب کمک می کرد.

این کتاب با مقدمه ای کوتاه از کودکی خزایی آغاز می شود و بعد به خاطرات خدمت در ارتش، خاطرات شروع جنگ، نحوه اسارت، زمان اسارت و فرار می پردازد. از نکات جالب اینکه حتی هنگامی که آقای خزایی به ایران بر می گردد توسط یکی از نیروهای اطلاعات عراق تحت تعقیب بوده که با همکاری او و نیروهای اطلاعاتی، این فرد دستگیر می شود.

کتاب دیجیتال

2,500 تومان

حجم : 273.6 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 106

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.

موضوعات

فهرست

فصل اول
کودکی و نوجوانی
فصل دوم
استخدام در نظام
فصل سوم
آغاز جنگ و اسارت
فصل چهارم
روزهای سخت اسارت
فرار از زندان

محصولات مشابه

بیشتر