0 امتیاز
0 نفر

کیارش

نمایشنامه در یک پرده

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

تعداد صفحات نسخه چاپی : 47

رده بندی کنگره : PIR8031‭‬‭ /و4‏‫‬‭ک93 1394

رده بندی دیویی : ‭8‮فا‬2/62

شماره کتابشناسی ملی : 3998700

شابک : 978-600-03-0214-6

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-2694-4

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

افسانه آرش با کار قهرمانانه او نه تنها به پایان نمی رسد بلکه خود آغاز راه دیگری ست. آرش سفری غریبانه را بر خاک وطن خویش آغاز می کند تا به لحظه محتوم واقعه در رسد و اینک با چشم های نگران ایستاده تا این بار «زمان» از او بگذرد.

این شروع هزیمتی ست که مردمان در طول تاریخ از مرگ قهرمان خود آغاز کرده اند. مردمانی که قهرمان خویش را با اسم دردها و رنج هایی که می کشند می نامند. آرش بر برهوت تنهایی «قهرمان بودن» ایستاده است و می بیند که بر سور عزای او افراسیاب و کاووس دست به یک کاسه می برند.

اما در این میان کسانی نام او را در شب های تاریک و تلخ زیستن هاشان به یاد می سپارند و حماسه می سازند (شاهنامه) و او می بیند همان توفانی که تیر شه پرش را تا اقصای تاریخ برده است، با خود بذری به ارمغان آورده که بر دشت ها سیاوشان می رویاند و با خون سهراب ها آبیاری می کند، و می بیند آن جماعت تاریک که او را تا پای قله البرز برده اند نه دیگر جماعتی کور و کر و گنگ، که جنگلی سبز و ایستاده اند و با دهانی پرآتش ندا می دهند که:

آرش زنده است... آرش زنده است... آرش زنده است
و این گونه است که افسانه قهرمان با کار شجاعانه او هرگز به پایان نمی رسد، بلکه آغاز راه حماسه است... و این همان تیری ست که ضحاکیان را، در انکار البرز و آرش هماره می هراساند و نفس هاشان را که بیهوده در سازهای ناکوک خویش می دمند روزی در گلوگاه می بندد.

کتاب دیجیتال

2,500 تومان

حجم : 455.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 65

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

یادداشت نویسنده
نقال
روشنایی اول
ابیات
روشنایی دوم
روشنایی سوم
روشنایی چهارم
روشنایی پنجم
روشنایی ششم
روشنایی هفتم
روشنایی هشتم
روشنایی نُهم
روشنایی دهم
روشنایی یازدهم
روشنایی دوازدهم
روشنایی سیزدهم
روشنایی جهاردهم

محصولات مشابه

بیشتر