× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

جامعه‌شناسی راهپیمایی 22 بهمن

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

تعداد صفحات نسخه چاپی : 373

رده بندی کنگره : ‏‫‭HM871‏‫‭/س8 1393

رده بندی دیویی : ‭302/33

شماره کتابشناسی ملی : 4136548

شابک : 978-600-03-0381-5

سال نشر : 1393

شابک دیجیتال : 978-600-03-2708-8

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

راهپیمایی 22 بهمن یک آیین ویژه و اصالتا ایرانی است به نوعی که راهپیمایی هایی که در ایران وجود دارد در هیچ جای دنیا نه وجود داشته نه وجود دارد. این کتاب در حوزه جامه شناسی مردم شناسی راهپیمایی است.

تلقی راهپیمایی به عنوان یک نماد اساساً اشتباه است. چراکه راهپیمایی نماد نیست بلکه نهاد است و اتفاقاً مهم ترین و اساسی ترین نهاد انقلاب اسلامی همین راهپیمایی 22 بهمن است. راهپیمایی هم عامل اجتماعی ایجاد انقلاب است و هم عامل اجتماعی بقای انقلاب.

این کتاب در حقیقت یک کتاب نظری است که برای علاقه مندان به مطالعه حوزه های اجتماعی و علوم انسانی و هم برای کسانی که در حوزه برگزاری و مدیریت مناسک مذهبی یا انقلابی و شهری دخالت دارند کاربرد دارد.

این کتاب به دلیل اینکه برای بار اولین به مسئله راهپیمایی به عنوان یک پدیده اجتماعی توجه می کند و سعی دارد آن را از ابعاد مختلف بررسی کند. زمینه بسیار مناسبی برای پایان نامه ها و مطالعات بعدی خواهد بود ازاین رو این کتاب برای دانشجویان ارشد و کسانی که حوزه های مطالعات اجتماعی مشغول هستند بسیار کاربردی خواهد بود.

راهپیمایی صورت اجتماعی و عینی انقلاب اسلامی است. این پدیده منحصر به فرد انسانی که متغییر متمایز کننده ابعاد انسانی و مردمی انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب ها و تحرکات سیاسی اجتماعی جهان است تقریبا هیچ مشابهی در جهان ندارد.

راهپیمایی صورت مبارزاتی مردم ایران برای براندازی یک رژیم وابسته به غرب بود که تحلیل آن حتی در سطح نشانه شناختی می تواند به شناخت ماهیت متفاوت انقلاب ایران از سایر تکاپوهای براندازانه و مبارزه ای جهان در سده اخیر کمک شایانی کند. راهپیمایی در عین حال از عوامل اصلی بقا و تطور رو به رشد انقلاب اسلامی ایران نیز هست.

کتاب دیجیتال

8,000 تومان

حجم : 7.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 443

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.

موضوعات

فهرست

سخن پژوهشکده
پیش گفتار
مقدمه
فصل اول: رویکردها و حوزه های راهپیمایی پژوهی
فصل دوم: جامعه شناسیِ جامعه شناسی 22 بهمن
فصل سوم: راهپیمایی 22 بهمن و رویکردهای «تبیینی ـ علّی»
فصل چهارم: راهپیمایی 22 بهمن و مطالعات پدیدارشناختی
فصل پنجم: راهپیمایی 22 بهمن، رویکردهای نمادین و مطالعة بازنمایی ها

محصولات مشابه

بیشتر