× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

من عاشق افسانه نیستم

رمان

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

گوینده : مهدی نمینی مقدم

تعداد صفحات نسخه چاپی : 124

رده بندی کنگره : PIR۸۰۵۸‭‬ ‭/ع۷۱۸۴‏‫‬‮‭م۸ ۱۳۹۶

رده بندی دیویی : ۸‮فا‬۳/۶۲

شماره کتابشناسی ملی : ۴۸۷۲۳۴۵

شابک : 978-600-03-0663-2

سال نشر : 1396

شابک دیجیتال : 978-600-03-2746-0

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

این اثر داستان جوانی را در کوران جنگ تحمیلی روایت می کند که در پی حوادثی مجبور به زندگی در خاک عراق شده و موفق می شود که خود را 45 روز در خاک این کشور زنده نگاه دارد.

نویسنده تلاش دارد تا در این اثر با استفاده از نثری روان و همچنین تغییر زاویه دید، روایتی شیرین از روزهای جنگ ارائه دهد. از سوی دیگر، موضوع کتاب معینی نیز به نوبه خود تازه است و نویسنده توانسته با استفاده از پتانسیل های موجود از جنگ تحمیلی، روایتی جدید از گوشه ای از تاریخ ارائه دهد.

معینی کتاب را «به آنان که با موج انفجار هر گلوله چنان رعشه دویده بر روانشان که با خردترین صدایی دست ها را به پهنای گوش ها می گیرند و کپ می کنند روی زمین بی خیال انگشت هایی که دراز شده به سویشان و حکم جنون برایشان صادر می کند»، تقدیم کرده است.
گزیده کتاب
افسانه می نشیند کنار خاله. نگرانی ام تمام می شود و خوشبختی ام کامل. مطمئن می شوم هیچ اتفاقی نیفتاده و هیچ اتفاقی هم نخواهد افتاد. دلم آرام می گیرد و در لذت آسودن غرق می شوم. نگاهم روی افسانه می ماند؛ چهره ای پاک و ملایم دارد. سرش را زیر می اندازد. هوس می کنم بلند شوم و گونه اش را ببوسم؛ شرم مانعم می شود. نمی توانم به سادگی مهر خود را بازگو کنم؛ بروز دادن عشق فرصت می خواهد. مجلس از گَپ وگفت می افتد؛ بی هیچ خنده و شوخی. لب های افسانه دوخته شده اند به هم و چهره اش زیر لایه ای از غم پنهان است. چشم هایم دور و اطراف را می کاوند. چشم هایت که با تو باشند همه چیز عادی است؛ اگر کور شوی و نبینی، آن وقت می فهمی چه نعمتی را از دست داده ای. خیره می شوم به معصومیت نشسته در صورت افسانه و، برای اینکه اطرافیانم متوجه نگاه خیره ام نشوند، از او رو برمی گردانم، به خاله، به بابا ابوالفضل، به آقایدالله، به عزیز. عزیز که در نگاهم می افتد، از روی گونه اش بلور اشک می غلتد. سرش را پایین می اندازد. بغضش را فرومی دهد. می گوید: «خدا رو شکر همه چیز به خوبی تموم شد!»

آقایدالله دست هایش را بالا می برد و می گوید: «الحمدلله!» و دست هایش را می کشد به صورتش.

عزیز می گوید: «پس قول وقرارمون سر جاشه تا شب جمعه که بیاییم و صیغه رو بخونیم.»

خاله در جواب می گوید: «حیاتی باشه، ا ن شاءالله!.»

عزیز با لبخندی می گوید: «اجازه داده بودین، امشب صیغه رو می خوندیم، خیالمون آسوده می شد.»

کتاب الکترونیکی

5,000 تومان

حجم : 773.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 124

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.