× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

تفسیر به رای و هرج و مرج ادبی

نوع اثر : کتاب

ناشر : امام علی ابن ابی طالب(ع)

نویسنده :

صفحات کتاب : 31

کنگره : BP۹۱‏‫‬‭/م۷ت۷ ۱۳۰۰ی

دیویی : ۲۹۷/۱۷۱‬

کتابشناسی ملی : ۱۲۶۲۵۹

برچسب ها: تفسیر

دریافت این اثر

کتاب دیجیتال رایگان

خلاصه اثر

نام اسلام و قرآن همیشه با هم بوده و خواهد بود و همیشه مسلمانان را با قرآن، و قرآن را با مسلمانان می شناسند. دلیل این موضوع روشن است زیرا قرآن بزرگ ترین کتاب آسمانی و مهم ترین اعجاز پیامبر و روشن ترین معرف اسلام و عمیق ترین برنامه مسلمانان است.
قرآن قانون اساسی اسلام و تکیه گاه مسلمین در اصول و فروع می باشد.

قرآن زنده ترین سند برای شناسایی اسلام و محکم ترین مدرک برای درک مبانی فکری و عقیده ای و اصول اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و اخلاقی اسلام است.

قرآن کتابی است دست نخورده، که در طی چهارده قرن در هر عصر و زمان هزاران نفر حافظ و کاتب و مفسّر داشته، کتابی است که از آغاز اسلام تاکنون دوره سستی و فترتی در آن وجود نداشته، و در تاریخ آن هیچ گونه فاصله و بریدگی زمانی نبوده، از آغاز اسلام تا به امروز مسلمانان شب و روز آن را می خواندند، و دانشمندان روی آن بحث می کردند، و مفسّران، فقها و متکلمان درباره مسائل آن بررسی داشتند.

و به همین دلیل می گوییم دراز شدن دست تحریف به آیات و کلمات قرآن با توجه به موقعیّت و وضع خاص آن امکان پذیر نبوده، کتابی نبوده است که در گوشه ای گذارده شود و شخص مغرض یا بی خبری بیاید و آهسته دستی در آن برد، بلکه کتابی بوده است که همیشه در متن زندگی مسلمانان قرار داشته و بر فراز منابر و در مساجد و در نمازها و در خانه ها و در محافل علمی اسلامی و در کتب مختلف همواره تلاوت می شده و مورد بررسی بوده است.

کتاب دیجیتال

رایگان

حجم : 141.4 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 25

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

هدف از این سلسله انتشارات
تفسیر به رأی و هرج و مرج ادبی
منظور از تفسیر به رأی چیست؟
نمونه هایی از تفسیر به رأی
الف) تفسیر به رأی در میان صوفیه
ب) تفسیر به رأی در میان کمونیسم زده ها
ج) فرقه ضاله
مبارزه با جمود در فهم مفاهیم آیات و روایات

محصولات مشابه

بیشتر