× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

مرتضی آئینه زندگی ام بود

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده : ,

مجموعه اثر : بانوی ماه

تعداد صفحات نسخه چاپی : 35

رده بندی کنگره : DSR۱۶۲۶‭‬ ‭/آ۸‏‫‭‮الف‬۸ ۱۳۸۲

رده بندی دیویی : ۹۵۵/۰۸۴۳۰۹۲

شماره کتابشناسی ملی : م‌۸۱-۴۶۶۷۵

شابک : 964-92919-2-X

سال نشر : 1382

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

مرتضی آوینی کلمه «روزمرگی» را زیاد به کار می برد و چقدر پرهیز می کرد که گرفتار این روزمرگی نشود. اینها را همسرش مریم امینی می گوید، در گفت و گویی که با مرتضی سرهنگی و هدایت الله بهبودی انجام داده است، در همین کتاب «مرتضی آیینه زندگی ام بود».

شاید به همین خاطر است که در این کتاب هم ردپای چندانی از روزمرگری های زندگی مشترک آن ها نیست و امینی بیشتر به سیر و سلوک همسر شهیدش و اندیشه های او پرداخته است. حتی وقتی صحبت از ازدواج آن ها می شود، به سادگی می گوید: «چیز خاصی ندارد که بشود به آن اشاره کرد. خیلی معمولی بود. سال 1354 بود که نامزد شدیم و خردادماه سال 1357 بود که ازدواج کردیم.»

بعد، دیگر هر چه هست، بیشتر احوالات شهید آوینی است در مقاطع مختلف و در برخورد با آدم ها و مقولات گوناگون. مثلا امینی از حالات آوینی در ایام انقلاب می گوید و آشنایی وی با امام راحل که نقطه پایانی بوده است بر جست و جوهای بی پایان و التهاب روحش. گرایش آوینی به سینما، قوام مذهبی او، سواد و مطالعات شهید و البته احساس مسئولیت در برابر کارهای خانه، از دیگر موضوعاتی است که امینی به آن ها می پردازد.

نظرات سید شهیدان اهل قلم درباره شهادت و جاودانگی، به همراه روایت به شهادت رسیدن راوی «روایت فتح» هم از فرازهای خواندنی این کتاب است.

کتاب الکترونیکی

800 تومان

حجم : 1.1 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 40

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.