0 امتیاز
0 نفر

تئاتر و جامعه

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

تعداد صفحات نسخه چاپی : 50

رده بندی کنگره : ‫‭PN2051/ک‌9‫‬‭‭ت‌9

رده بندی دیویی : 729/013

شماره کتابشناسی ملی : 804395

شابک : 9645062098

شابک دیجیتال : 978-600-03-2330-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

برچسب ها:

خلاصه اثر

مجموعه مقالات «تئاترو جامعه» به کوشش رضا کوچک زاده ،متشکل از 7مقاله از نویسندگان ایرانی وخارجی درحوزه تئاتر وجامعه است. مقاله های این مجموعه عبارت است از خاستگاه انسان شناسی تئاترازیوجنیوباربا(ترجمه رضاسرور)، پیوند نمایش ایرانی با جامعه از رضا کوچک زاده، اندیشه های اجتماعی برشت وگروه نان وعروسک مقاله ای از سی دبلیو بیگزبی( برگردان مسعود نجفی)، کاندومبله‌ی برزیلی از ژان دووینو (برگردان سپیده پارساپژوه)، نقش تئاتر درجامعه یادداشتی از سید مهدی آقاپور، بیگانه سازی در بازیگری چینی از برتولت برشت (برگردان رضا سرور) و چرا تئاتر اجتماعی؟ مقاله ای از ریچارد شکنر وجیمز تامپسون ترجمه علی پورعیسی وفاطمه ضرب استجابی .
این کتاب پاسخی جامعه شناسانه به مقوله ی نمایش است که ضمن بحث کارکرد های اجتماعی تئاتر، تاثیرگذاری آن نیز مورد توجه قرار می گیرد. یوجنیو باربا در خاستگاه انسان شناسی تئاتر با بازگویی برخی خاطراتش از دوره های مختلف زندگی، چگونگی بازتاب تجربه ها وبرخوردهای اجتماعی را درتئاتر یادآور می شود. او از دگرگونی همیشگی زندگی ونیاز تئاتر به آن و از « لحظه حقیقت» می گوید وتوجه به آموزه های زندگی را برای هنرمندان تئاتر لازم می داند.
در واقع این کتاب نخستین گام در تدوین و انتشار مطالعات دوسویه تئاتر و جامعه در ایران است.در سالهای اخیر اگرچه بررسی جامعه‌شناسی هنر و چاپ کتابهایی درباره آن گسترش یافته ولی تاکنون مجموعه مستقلی درباره خوانشهای جامعه شناختی تئاتر تهیه نشده است.

کتاب دیجیتال

3,900 تومان

حجم : 450.2 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 50

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

پیش گفتار
خاستگاه انسان شناسی تئاتر
پیوند نمایش ایرانی با جامعه
جامعه و شبیه خوانی
تقلید و جامعه
نتیجه
اندیشه های اجتماعی برشت و گروه تئاتر نان و عروسک
کاندومبلة برزیلی
نقش تئاتر در جامعه
رویکرد جامعه شناسی تئاتر
تأثیر جامعه بر تئاتر
نمایش اجتماعی(Sociodrama)
تئاتر آینة زندگی اجتماعی
نتیجه
منابع
بیگانه سازی در بازیگری چینی
چرا تئاتر اجتماعی؟

محصولات مشابه

بیشتر