5 امتیاز
4 نفر

عبور از آخرین خاکریز

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مترجم : محمدحسین زوار کعبه

تعداد صفحات نسخه چاپی : 199

رده بندی کنگره : ‫DSR1621/5‭‬ ‭/ع2آ3 1392

رده بندی دیویی : ‫‬‮‭‬‮‭955/0843092

شماره کتابشناسی ملی : ‫ 2995201‬

شابک : 978-600-175-454-8

سال نشر : 1392

شابک دیجیتال : 978-600-03-2346-2

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

«عبور از آخرین خاکریز»عنوان کتابی است از اسیر عراقی دکتر احمد عبدالرحمن که در آخرین ساعات آزادی خرمشهر خود و دوست مجروحش را تسلیم رزمندگان ایرانی می‌کند.این کتاب به تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ ششم رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری سوره مهر٬ کتاب«عبور از آخرین خاکریز» که توسط محمد حسین زوارکعبه به ترجمه درآمده است٬در پانزده فصل مجزا به رشته تحریر درآمده است.
طبل‌های جنگ به صدا درمی‌آید٬سپتامبر سیاهی دیگر٬سقوط در جهنم٬به سمت خرمشهر و آبادان٬نزدیکی به خط آتش٬سال ۱۹۸۲سال تحولات عظیم٬دنکرک عراق و...از جمله فصول تشکیل دهنده کتاب به شمار می‌آیند.
دکتر احمد عبدالرحمن که در اکتبر ۱۹۷۹وارد ارتش عراق شده بود سرانجام پس از اعزام از سوی لشگر عراق به خرمشهر٬در لحظات آغازین فتح خرمشهر توسط نیروهای ایرانی به اسارت در می‌آید.
احمد عبدالرحمن که در ماه می 1982 به عنوان پزشک به اسارت نیروهای ایرانی در می آید طی سالهای حضور خود در جبهه های جنگ به ذکر نکات و وقایعی از جنگ 8 ساله می پردازد که در نوع خود( بخصوص از این نظر که راوی عراقی است) برای خواننده تازگی دارد.
در قمستی از کتاب اینچنین آمده است:
تنها هفت کیلومتر از وقوع حوادث تکان دهنده در کشوری که تا آن روز برایم معمای عجیبی به شمار می‌رفت٬فاصله داشتم.طی پیمودن مسافت ۱۷۰کیلومتری بغداد تا خانقین که با ماشین دو ساعت به طول انجامید٬چیزهای زیادی به ذهنم خطور کرد.اتفاقاتی که آن روز در ایران رخ می‌داد چندان برایم روشن نبود....

کتاب دیجیتال

4,000 تومان

حجم : 622.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 360

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

مقدمه
گام‏هایی به سوی سرنوشتی نامعلوم
مشکل قدیمی
طبل‏های جنگ به صدا درمی ‏آید
سپتامبر سیاهی دیگر
پرهیز از نتیجه‏ گیری شتابزده
بی ‏درنـگ به سمت دوزخ
سقوط در جهنم
رویایی که به کابوسی مبدل گردید
به سمت خرمشهر و آبادان
ایرانی‏ ها حمله می‏ کنند، ولی...
نزدیکی به خط آتش
ابرهای تیره بر فراز موخوره
سال 1982... سال تحولات عظیم
دنکرک عراق

محصولات مشابه

بیشتر