× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری
0 امتیاز
0 نفر

شکوه پایداری

زندگی نامه داستانی شهید حاج مهدی عراقی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : ‫مفاخر ملی - مذهبی

صفحات کتاب : 143

کنگره : ‫PIR7962‭ /ن664‭‫‭ش8 1387

دیویی : ‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 1589355

شابک : 978-964-471-731-4

سال نشر : 1387

شابک دیجیتال : 978-600-03-1942-7

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

صه زندگی آدمیزاد، از همان روزهای کودکی و نوجوانی، نشانه هاو راز هایش را بر ملا می کند. به او می گفتند تو با این سن و سال، چه کارت است با اشغال کشور و جنگ و قحطی؟! اما نمی دانستند که زندگی او تا لحظه مرگ، با مبارزه و تحمل زندان و شهادت گره خورده است.
قصه زندگی حاج مهدی عراقی، آغازی داستانی و جذاب دارد. آغازی در روزهای نوجوانی قهرمان، که به خاطر افکار سیاسی از دبیرستان اخراج می شود. در همین روزهاست که با نواب صفوی آشنا می شود و به عضویت گروه فدائیان اسلام درمی آید. آغاز شیفتگی اش به شخصیت مبارزه طلب امام (ره)، به سال ۱۳۴۱ و جریان موضعگیری قاطعانه امام خمینی (ره) علیه طرح انجمن های ایالتی و ولایتی برمی گردد.
داستان بعد از روایت روزهای زندان و فصل درخشان اعلام رای دادگاه، پرشی زمانی به ۱۳ سال بعد دارد. به بهمن ۱۳۵۶ و خانه حاج مهدی و انتظار ها برای آزادی اش. اما حاج مهدی، مرد آسودگی نیست، در مهرماه ۱۳۵۷ برای دیدار امام(ره) به پاریس می رود و در کنار او می ماند. از اینجا به بعد حوادث داستان سرعت می گیرد و مروری است بر فعالیت های او در دوران بعد از انقلاب.
کتاب پایان اثرگذاری دارد. فصلی با توصیف های زیبا از کوچه و خیابان و آدم ها در روزی که حاج مهدی، بعد از ۳۲ سال مبارزه ترور شد.

کتاب دیجیتال

3,750 تومان

حجم : 521.2 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 181

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.